Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi SeanDillon z miasteczka Toruń. Mam przejechane 8432.98 kilometrów w tym 150.00 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 23.82 km/h i się wcale nie chwalę.
Suma podjazdów to 18935 metrów.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy SeanDillon.bikestats.pl
  • DST 57.96km
  • Czas 02:28
  • VAVG 23.50km/h
  • VMAX 43.30km/h
  • Temperatura 13.0°C
  • Kalorie 3594kcal
  • Podjazdy 76m
  • Sprzęt Panzerwagen I - RIP 11.04.2015
  • Aktywność Jazda na rowerze

Chełmża-Nawra czyli na północ od Torunia

Niedziela, 8 marca 2015 · dodano: 09.03.2015 | Komentarze 0

Korzystając z pięknej ciepłej pogody  odświeżyłem sobie (przy okazji walki z wagą) okoliczne tereny na północ od Torunia. Bardzo pozytywnie oceniam zmiany zachodzące w Chełmży. Ładnie odnowiony rynek oraz nabrzeże i kompleks rekreacyjny nad Jeziorem Chełmżyńskim zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie (super pomysłem jest pomost-ścieżka w poprzek jeziora. Z przyjemnością wrócę tu z rodziną latem


Chełmża. Odnowione nabrzeże nad jeziorem

Chełmża. Pomost spacerowy w poprzek jeziora  - zakaz jazdy rowerami:(


Chełmża. Bazylika kontrkatedralna Świętej Trójcy. Świątynia ta należy do najokazalszych i najciekawszych zabytków Pomorza, wybudowana głównie w stylu gotyckim. Barokowe zakończenie wieży wzniósł w 1699 r. Magistrat Miasta Torunia. Na przestrzeni wieków świątynia odwiedzana była przez wielu polskich królów: Władysława Jagiełłę, Kazimierza Jagielończyka, Zygmunta Augusta, Zygmunta III Wazę wraz z synem Władysławem oraz przez Jana Sobieskiego ( który podarował świątyni, zdobyty podczas odsieczy wiedeńskiej i zachowany po dziś dzień, przerobiony na kapę czaprak Kara Mustafy ). Do najważniejszych zabytków konkatedry należą : gotyckie siedziska dla celebransa i asysty; ceglana faktura prezbiterium, przykryta gwiaździstymi sklepieniami z żebrem przewodnim i żebrami wpisanymi; granitowa kropielnica; fragmenty płyty nagrobnej pochowanego w konkatedrze w 1311 r. wielkiego mistrza Zygfryda von Feuchtwangen,który przeniósł stolicę Zakonu Krzyżackiego do Malborka


Nawra. Klasycystyczny pałac zbudowany na przełomie XVIII i XIX wieku. Siedziba rodu Sczanieckich. W czasie II wojny światowej pałac został zdewastowany przez Niemców i czasy PRL dołożyły mu zniszczeń. Jest nadzieja na odbudowę - na razie zabezpieczono obiekt przed dalszym zniszczeniem.

Nawra.  Gotycko - barokowy kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej z kamieni polnych i cegły powstał prawdopodobnie w XIV w., przebudowany po 1661 i 1778-86.


Kategoria 0-100, Trekking



Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy. Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz cztery pierwsze znaki ze słowa ciepo
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]